Najmodniejsze perfumy w 2020

Perfumy to ważny dodatek do naszego wyglądu i „noszenia się”. Piękny zapach odzwierciedla naszą duszę i gusta. Ich dobór jest trudny, ponieważ nie każdy może pozwolić sobie na drogie perfumy, tylko co najwyżej wodę toaletową, której cena nie przekracza stu złotych. Tańsze podobieństwa do perfum są mniej trwałe, szybko się zużywają i zazwyczaj mają brzydszy zapach. Jest wiele portali, gdzie kobiety i mężczyźni polecają sobie nazwy, które przypadły im do gustu. Co jest ważne w doborze perfum? Pamiętajmy, że człowiek ma swój indywidualny zapach, dlatego nie każda perfuma jest dla nas. Nie możemy sugerować się tylko opinią, którą zobaczymy w internecie. Ważne są próbki zapachów, które możemy wziąć z drogerii typu Douglas albo sephora. Wtedy możemy mieć pewność, że produkt będzie przeznaczony dla nas. Musimy pamiętać również, że każdy ma inny gust, a co za tym idzie – jeśli naszej koleżance spodoba się dany produkt, nie oznacza, że również nam się będzie podobał.

Perfumy a świat mody

Historia zapachów często ma duże znaczenie w świecie mody. Zazwyczaj twórcy zapachów to znani projektanci, piosenkarze, pisarzy, muzycy itd. Znana osoba ma łatwiejszą drogę zdobycia sławy z tytułu sprzedaży perfum. Przed wynalezieniem zapachów, tworzono rękawiczki, które również miały piękny zapach. Zaciekawienie jego zapachami powoli wzrastało aż w 1924 roku jego wnuk i nabywający majątek mody, Jacques Worth, otworzył osobną firmę – Les Parfumes Worth – zajmującą się wyłącznie promocją i sprzedażą ekskluzywnych zapachów.
Firma Jeana Parku to sukces wywodzący się ze sprzedaży perfum. Okazuje się, że przyniosły lepsze wyniki sprzedaży niż moda haute couture. Sam autor nie spodziewałby się, że zapach będzie bardziej dochodowym biznesem. Po jakimś czasie zamknął dom mody, produkcja pod jego imieniem i nazwiskiem robiono do 2001 roku, po czym została kupiona przez koncern Procter&Gamble, znanego wśród liderów przemysłu chemiczno-kosmetycznego. Można znaleźć 35 rodzajów zapachów, ale nie każdemu przypadają do gustu. Na rynku można znaleźć takie marki jak Joy, 1000, Sublime, Enjoy, Sira das Lindes.

Moda łączy się z perfumami

Chanel tworzy różne rzeczy, od torebek do perfum. Marka uważana jest za bardzo drogą, ale same wody perfumowane są w przystępnej cenie. Produkcja zapachów, przyniosła ogromne możliwości i pieniądze firmie Chanel. Projektant cieszy się zyskiem i sporą popularnością. Choć nie każdy może sobie pozwolić na jego kolekcję, to wiele ludzi zachwyca się jego ubraniami i innymi produktami.

Redakcja perfumiq.pl