Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować tatuaż tuż po zabiegu?

Moda Data publikacji - 18 lipca 2021 Autor - Redakcja perfumiq.pl
pielęgnacja tatuażu


Standardowa procedura tuż po wykonaniu tatuażu polega na przemyciu skóry, zdezynfekowaniu jej oraz zabezpieczeniu folią. Pamiętajmy, że skóra tuż po zrobieniu tatuażu jest bardzo mocno zaczerwieniona, a więc jesteśmy zobligowani by w sposób szczególny o nią zadbać. Opatrunek wykonany z foli należy zdjąć po około 2 do 4 godzin po jego nałożeniu. Następnie skórę przemywamy delikatnie wodą, a także specjalnie przystosowanym do tego typu zadań kosmetykiem, który posiada właściwości łagodzące i odkażające. Produktem wartym uwagi jest specjalny szampon do tatuaży, działający antybakteryjnie i nawilżająco. Bardzo warto sięgnąć po tego typu produkty. Tuż po umyciu tatuaż należy delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym. Najważniejsze, by do rany nie wniknęły żadne zanieczyszczenia, które powodują wydłużenie gojenia, a tego zdecydowanie byśmy chcieli uniknąć Zadbajmy o to by skóra pooddychała, a więc tuż po zdjęciu foli z tatuażu nie należy niczym go przykrywać. Kolejnym etapem jest posmarowanie skóry specjalistycznym kremem, który w znaczący sposób przyspieszy gojenie oraz natłuści skórę i sprawi, że nasz tatuaż znacznie lepiej będzie wyglądał. Nie należy oszczędzać przy zakupie specjalistycznego kremu do tatuaży. Musi być on najwyższej jakości, zawierać odpowiedni skład, taki który kompleksowo zadba o naszą podrażnioną skórę. Tuż przed nałożeniem kremu należy bardzo dokładnie umyć ręce. Pielęgnacja tatuażu za pomocą kremu powinna odbywać się najlepiej 4 razy dziennie.
Przed każdym nałożeniem kremu ranę należy oczyścić specjalnym szamponem, a następnie osuszyć. Po wysmarowania rany kremem, pozwólmy by jeszcze przez chwilę skóra pooddychała. Dopiero po tym możemy spokojnie nałożyć świeżą warstwę foli.
Pamiętajmy o tym, że jeżeli planujemy wyjść z domu należy zabezpieczyć ranę folią. Również warto założyć opatrunek na noc, by rana nie przywierała do ubrania. W ten sposób dbamy o to by do rany nie dostały się żadne zanieczyszczenia, które spowodowały by dalsze podrażnienia i wydłużenie procesu gojenia.
Tuż po zrobieniu tatuażu warto zrezygnować na jakiś czas z ćwiczeń i treningów. Najlepiej na dwa do trzech tygodni. Pozwólmy by w tym czasie rana w pełni się zagoiła. Zrezygnujmy też na jakiś czas z chodzenia na basen oraz na saunę. W domu zastąpmy długie kąpiele krótkimi prysznicami. Tatuaż wymaga od nas nieustannej pielęgnacji, nawet jeśli stwierdziliśmy, że w pełni się zagoił. Dbajmy o to by smarować każdy tatuaż nawilżającym kremem. Jeśli natomiast planujemy wyjść na słonce, to warto go specjalny krem z filtrami.

Przeczytaj więcej na aptekapodsloncem.pl

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka