Jak pielęgnować tatuaż tuż po zabiegu?

Standardowa procedura tuż po wykonaniu tatuażu polega na przemyciu skóry, zdezynfekowaniu jej oraz zabezpieczeniu folią. Pamiętajmy, że skóra tuż po zrobieniu tatuażu jest bardzo mocno zaczerwieniona, a więc jesteśmy zobligowani by w sposób szczególny o nią zadbać. Opatrunek wykonany z foli należy zdjąć po około 2 do 4 godzin po jego nałożeniu. Następnie skórę przemywamy delikatnie wodą, a także specjalnie przystosowanym do tego typu zadań kosmetykiem, który posiada właściwości łagodzące i odkażające. Produktem wartym uwagi jest specjalny szampon do tatuaży, działający antybakteryjnie i nawilżająco. Bardzo warto sięgnąć po tego typu produkty. Tuż po umyciu tatuaż należy delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym. Najważniejsze, by do rany nie wniknęły żadne zanieczyszczenia, które powodują wydłużenie gojenia, a tego zdecydowanie byśmy chcieli uniknąć Zadbajmy o to by skóra pooddychała, a więc tuż po zdjęciu foli z tatuażu nie należy niczym go przykrywać. Kolejnym etapem jest posmarowanie skóry specjalistycznym kremem, który w znaczący sposób przyspieszy gojenie oraz natłuści skórę i sprawi, że nasz tatuaż znacznie lepiej będzie wyglądał. Nie należy oszczędzać przy zakupie specjalistycznego kremu do tatuaży. Musi być on najwyższej jakości, zawierać odpowiedni skład, taki który kompleksowo zadba o naszą podrażnioną skórę. Tuż przed nałożeniem kremu należy bardzo dokładnie umyć ręce. Pielęgnacja tatuażu za pomocą kremu powinna odbywać się najlepiej 4 razy dziennie.
Przed każdym nałożeniem kremu ranę należy oczyścić specjalnym szamponem, a następnie osuszyć. Po wysmarowania rany kremem, pozwólmy by jeszcze przez chwilę skóra pooddychała. Dopiero po tym możemy spokojnie nałożyć świeżą warstwę foli.
Pamiętajmy o tym, że jeżeli planujemy wyjść z domu należy zabezpieczyć ranę folią. Również warto założyć opatrunek na noc, by rana nie przywierała do ubrania. W ten sposób dbamy o to by do rany nie dostały się żadne zanieczyszczenia, które spowodowały by dalsze podrażnienia i wydłużenie procesu gojenia.
Tuż po zrobieniu tatuażu warto zrezygnować na jakiś czas z ćwiczeń i treningów. Najlepiej na dwa do trzech tygodni. Pozwólmy by w tym czasie rana w pełni się zagoiła. Zrezygnujmy też na jakiś czas z chodzenia na basen oraz na saunę. W domu zastąpmy długie kąpiele krótkimi prysznicami. Tatuaż wymaga od nas nieustannej pielęgnacji, nawet jeśli stwierdziliśmy, że w pełni się zagoił. Dbajmy o to by smarować każdy tatuaż nawilżającym kremem. Jeśli natomiast planujemy wyjść na słonce, to warto go specjalny krem z filtrami.

Przeczytaj więcej na aptekapodsloncem.pl

Redakcja perfumiq.pl