Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak wybrać ortopedyczną poduszkę do spania?

Zdrowie Data publikacji - 11 maja 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl
poduszki ortopedyczne

Niejednokrotnie rozmaite schorzenia stawów i kręgosłupa zmuszają nas do sięgnięcia po specjalistyczne akcesoria. Szczególnie ważna jest poduszka do spania. To właśnie w łóżku spędzamy bowiem największą część doby. Jakie poduszki ortopedyczne są godne polecenia? Jak wybrać tę najlepszą? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Poduszka ortopedyczna – narzędzie do zadań specjalnych

Wiele osób stwierdzi pewnie, że kupowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej jest fanaberią. Zwykłą poduszkę przecież też można ułożyć w dowolny sposób. Nic bardziej mylnego. Poduszki ortopedyczne zapewniają idealne podparcie dla głowy, karku, barku oraz podstawy kręgosłupa. Dzięki temu odciążamy mięśnie i pozwalamy im na odpoczynek. Specjalistyczne poduszki ortopedyczne wykonane są z bardzo elastycznej pianki, która dostosowuje się do kształtu głowy i reszty ciała. Takiej właściwości nie mają natomiast zwykłe – wypełnione gąbką, pierzem lub silikonem – poduszki. No ale jak wybrać odpowiedni model?

Pozycja spania i budowa ciała

Na rynku znajdziemy wiele modeli poduszek ortopedycznych. Różnią się one kształtem, wypełnieniem oraz funkcjonalnością. Podpowiadamy zatem, co jest istotne podczas dokonywania takiego wyboru. Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest pozycja spania. Ona przede wszystkim determinuje bowiem kształt poduszki. Osoby, śpiące na plecach powinny wybierać niższe poduszki ortopedyczne. Z kolei te, śpiące na boku, nieco wyższe modele. Na rynku znajdziemy też specjalne poduszki ortopedyczne dla osób, śpiących na brzuchu. Drugim czynnikiem, istotnym w procesie wyboru poduszki, jest budowa ciała. Ma ona znaczenie szczególnie u osób, które preferują spanie na boku. Im szersze ramiona, tym wyższa musi być poduszka.

Twardość materaca

W kontekście wyboru optymalnej poduszki do spania, nie można też zapominać o twardości materaca. Należy bowiem pamiętać, że im bardziej miękki materac, tym bardziej ugina się pod ciężarem ciała. To również wpływa na ułożenie samej poduszki. Skoro zatem, śpiąc na boku, potrzebujemy wyższej poduszki, musimy wziąć pod uwagę nie tylko szerokość naszych ramion, ale również stopień ugięcia materaca. Dobrze dobrane poduszki ortopedyczne naprawdę robią różnicę i dbają o Twój kręgosłup. Gdzie je zatem kupić? Na pewno należy wystrzegać się zwykłych marketów. Nie znajdziemy tam bowiem poduszek, wykonanych z dobrej jakości materiału oraz z odpowiednim wypełnieniem. W tym zakresie lepiej postawić na poduszki ortopedyczne ze sklepów specjalistycznych.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?