Strona główna
Perfumy
Tutaj jesteś

Soczewki toryczne – co musisz o nich wiedzieć?

Perfumy Data publikacji - 8 kwietnia 2022 Autor - Redakcja perfumiq.pl


Soczewki toryczne to specjalnie zaprojektowane soczewki kontaktowe dla osób, które cierpią na chorobę zwaną astygmatyzmem. W zależności od codziennej aktywności oraz trybu życia trzeba zdecydować się na soczewki jednodniowe, dwutygodniowe albo miesięczne.

Są one idealną alternatywą dla noszenia okularów ze szkłami cylindrycznymi. Korzystając z pomocy doświadczonego specjalisty, z pewnością wybierzemy dobrze dopasowane, które pomogą nam poprawić jakość naszego codziennego życia. Dodatkowo dzięki temu, że umożliwiają pełną swobodę ruchu i są praktycznie niezauważalne, to zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Jakie wady pomogą skorygować soczewki toryczne?

Soczewki sferyczne pozwalają korygować wady związane z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Natomiast soczewki toryczne przeznaczone są głównie dla osób cierpiących na <a href=”https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm”>astygmatyzm</a>, który również bardzo często wiąże się także z problemami dalekowzroczności i krótkowzroczności.

Najczęściej do wyeliminowania problemów astygmatyzmu wykorzystuje się soczewki miękkie, które doskonale pomagają korygować wady związane z krzywizną rogówki. Istnieje także pewien typ niezborności, którego nie można skorygować ani przy pomocy soczewek miękkich, ani okularów. Dotyczy to astygmatyzmu nieregularnego, wynikającego ze schorzeń oka, uszkodzeń mechanicznych czy przeszczepu rogówki.

Jednodniowe, miesięczne czy dwutygodniowe soczewki toryczne?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów soczewek kontaktowych wspomagających korygowanie wad astygmatyzmu. Bardzo często pacjenci decydują się na soczewki jednodniowe, które wieczorem zdejmujemy i wrzucamy do kosza. Są bardzo dobrym rozwiązaniem na jeden ważny dzień, taki jak wesele czy impreza firmowa. Sprawdzają się również dobrze na wycieczki, ponieważ nie trzeba pamiętać o systematycznej pielęgnacji i czyszczeniu szkieł wielokrotnego użytku.

Soczewki toryczne dwutygodniowe nosi się przez 14 dni, a miesięczne 30 dni. Warto je stosować zamiast okularów, ale należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu i pielęgnacji. Przed snem po zdjęciu trzeba je zdezynfekować i odłożyć w przeznaczone miejsce do pojemnika.

Czy warto postawić na kolorowe soczewki kontaktowe?

Producenci oferują również soczewki toryczne kolorowe. Poprawiają one wzrok, ale zmieniają też barwę oka. Wszystko za sprawą specjalnej substancji barwiącej, która została umieszczona na powierzchni. W ten sposób można nadać oczom oryginalny i charakterystyczny wygląd. Z takiego rozwiązania korzystają zarówno aktorzy i celebryci, jak i przeciętne osoby czy nastolatki.

Żeby jak najlepiej dopasować soczewki kontaktowe do swojej wady wzroku, należy skontaktować się z dobrym okulistą specjalistą, który zajmuje się pomocą w doborze soczewek torycznych dla osób cierpiących na astygmatyzm. Lekarz pomoże nie tylko w najlepszym wyborze, ale także nauczy jak zakładać i zdejmować oraz czyścić i pielęgnować.

Bezpłatne soczewki ACUVUE można uzyskać po wykonaniu płatnego badania wzroku. Pacjent otrzymuje 5 wysokiej jakości soczewek jednodniowych albo jedną dwutygodniową na każde przebadane oko.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?