Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Domowe zabiegi parafinowe na dłonie

Uroda Data publikacji - 29 kwietnia 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl

Skóra na dłoniach bywa wymagająca. Często zmagamy się z uczuciem suchości, szorstkości, zwykły krem do rąk nie zdaje egzaminu, a nie zawsze jest nam po drodze do salonu kosmetycznego i specjalistycznych zabiegów odżywiających. Okazuje się jednak, że modny ostatnio zabieg, jakim jest parafinowa kąpiel dla dłoni, jest możliwy do przygotowania samodzielnie w domowych warunkach.

Stosowanie parafiny

Parafinę może stosować każdy, jedynymi przeciwwskazaniami są grzybice, enzema i poważne problemy z krążeniem. Wstrzymać się z takimi zabiegami powinniśmy się również wtedy, gdy cierpimy z powodu uszkodzeń, zranień dłoni i paznokci.
W specjalną parafinę kosmetyczną możemy zaopatrzyć się w aptekach i specjalistycznych sklepach internetowych. Do kąpieli parafinowych nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, ale zadanie może ułatwić specjalne urządzenie, które podgrzeje wosk do pożądanej temperatury.

Jak wykonać zabieg?

Zabieg powinno zacząć się od dokładnego oczyszczenia dłoni. Dobrze jest też zastosować peeling. Przy okazji można sobie zafundować odprężający masaż i nakremować ręce. Następnie parafinę należy rozpuścić w garnku według instrukcji. Wcześniej wspomniana parafiniarka wspomoże nas na tym etapie, ale nie jest ona niezbędna do tego, aby zabieg się udał.
Rozgrzany do odpowiedniej temperatury wosk przelewamy do innego naczynia i gdy na parafinie pojawi się kożuch, to znak, że możemy włożyć do niej dłonie. Ręce zanurzamy w substancji powoli, czekamy aż trochę zastygnie, po chwili wyciągamy i powtarzamy tą czynność kilkukrotnie. Następnie zakładamy rękawiczki i wprawiając się w błogi relaks, odczekujemy 20 minut. Po tym czasie możemy zdjąć rękawiczki wraz z woskiem i oczyścić dłonie.

Efekt na dłoniach

Gładkość i odżywienie dłoni będzie porównywalne do zabiegu wykonywanego w gabinecie kosmetycznym. Dla pożądanego efektu parafinę warto stosować regularnie, może być to raz w tygodniu.
Stosując taki zabieg w domowym zaciszu uważajmy na temperaturę wosku, która nie powinna przekraczać 50 stopni Celsjusza, tak, abyśmy się nie poparzyli. Przerwijmy zabieg również wtedy, gdy dłonie zaczną nas swędzieć i boleć, może się okazać, że jesteśmy uczuleni na parafinę.
Stosowanie kąpieli parafinowych w domu nie jest trudne, a może się okazać skuteczną alternatywą dla drogich zabiegów kosmetycznych. Niewielkimi kosztami mamy okazję zafundować sobie kilkadziesiąt minut relaksu płynącego z lejącego się, ciepłego wosku i efekty godne pozazdroszczenia.

Więcej podobnych artykułów na jakitatuaz.pl

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Składniki aktywne w kremach na noc