Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Makijaż permanentny brwi – co trzeba wiedzieć, zanim umówimy się na zabieg

Uroda Data publikacji - 6 listopada 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl
makijaż permanentny

Brwi to bezapelacyjne ważny element na każdej kobiecej twarzy. To one podkreślają wyrazistość całej buzi, pokazują emocje swojej właścicielki oraz nadają charakteru kobiecie. Panie od zawsze starały się samodzielnie dbać o nie – niestety z różnym skutkiem. Od jakiegoś czasu mogą jednak skorzystać z profesjonalnych miejsc, gdzie wykonywany jest makijaż permanentny brwi. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu? Na czym on polega i jak długo utrzymuje się efekt? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi poniżej.

Jakie są metody makijażu permanentnego brwi?

Panie, które są zmęczone codziennym malowaniem swoich brwi oraz różnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które przyczyniają się do uzyskania odpowiedniego ich kształtu – często decydują się na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Zanim jednak fachowiec przejdzie do działania, trzeba przeprowadzić wywiad z klientką, zapoznać się z jej brwiami oraz skórą, dobrać odpowiedni kształt i kolor brwi do oprawy jej twarzy oraz co najważniejsze – wybrać odpowiednią metodę makijażu permanentnego brwi. W tej kwestii w chwili obecnej wyróżnia się co najmniej trzy metody, po które sięgają profesjonalistki. Jest to między innymi: metoda hairstrokes (metoda włoskowa), metoda pudrowa oraz metoda łączona.
Obecnie, w wielu salonach najczęściej wykonuje się brwi metodą włoskową oraz metodą pudrową, które dają naturalny, interesujący i co najważniejsze bardzo trwały efekt.

Odpowiednia metoda do brwi klientki?

Jeżeli chodzi o wybór konkretnej metody, to tu główne zdanie należy do osoby, która będzie taki zabieg wykonywać. Zależy to bowiem od wielu czynników i je wszystkie trzeba wziąć pod uwagę, by makijaż permanentny brwi został wykonany dobrze, efektownie i co najważniejsze – bezpiecznie.
Nie ma bowiem nic gorszego, niż „zepsute”, niekształtne brwi w źle dobranym kolorze, z którymi kobieta czuje się bardzo źle przez długi okres czasu. Na szczęście na takie problemy również można zaradzić.

Obawy przed zabiegiem

Ingerencja w twarzy zawsze wywołuje u kobiet sporo obaw. Nie można jej bowiem schować ani zakryć na co dzień, gdy coś pójdzie niezgodnie z ich myślą. Dlatego też, paniom proponuje się, by wybrały do tego zabiegu bardzo dobre gabinety kosmetyczne, w których pracują fachowe stylistki, które nie zrobią im krzywdy. To ważne, by zapoznać się z ich wcześniejszymi pracami oraz opiniami klientek, które już doświadczyły zabiegu w konkretnym miejscu. Gdy wszystko jest w jak najlepszym poziomie, klientka czuje się pewniej.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Składniki aktywne w kremach na noc