Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Menopauza – najważniejsze informacje, o których musisz wiedzieć

Zdrowie Data publikacji - 28 grudnia 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl
menopauza

Menopauza to okres w życiu kobiety, kiedy w jej organizmie dochodzi do szeregu zmian. W wyniku nich dochodzi do końca okresu płodności. Choć oczywiście reakcje są bardzo indywidualne oraz w różnym natężeniu, to zazwyczaj większość kobiet skarży się wówczas na zaburzenia miesiączkowania oraz gwałtowne uderzenia gorąca. Leki takie jak Biosteron mogą przynieść ulgę przy takich dolegliwościach. W artykule przybliżymy temat przekwitania i postaramy się opowiedzieć, jak sobie z nim radzić.

Czym jest menopauza i kiedy występuje?

Zazwyczaj menopauza rozpoczyna się około 50 roku życia. Często jednak może pojawić się wcześniej, a towarzyszące dolegliwości mogą być odczuwalne nawet kilka lat po zaprzestaniu miesiączki. Jeżeli proces rozpocznie się u kobiety w wieku około 40-45 lat, wówczas mówimy o wczesnym przekwitaniu. Zmiany związane są z działaniem hormonów w organizmie. Spada wówczas poziom estrogenów i progesteronu. Przekwitanie poprzedza tak zwana premenopauza, kiedy kobieta może dostrzec pierwsze zaburzenia miesiączkowania – zazwyczaj dochodzi do deregulacji cyklu oraz do różnej obfitości krwawienia. Często można także zaobserwować, że najpierw cykl się wydłuża, a następnie dynamicznie skraca. Nie ma tu jednej zasady i każda kobieta przechodzi to indywidualnie. Lekarz lub lekarka może zalecić Biosteron, który może złagodzić niektóre objawy menopauzy. Warto zaznaczyć, że niektóre panie przechodzą ten czas bardzo łagodnie i gdyby nie zaburzenia miesiączkowania, to nie zwróciłyby uwagi na żadne inne zmiany.

Biosteron – jak radzić sobie z objawami menopauzy?

Do pozostałych objawów wchodzenia w okres przekwitania należą przede wszystkim uderzenia gorąca, nagłe intensywne pocenie się (w takim także nocne poty), ogólne rozdrażnienie oraz wahania nastroju. Dużej ilości kobiet towarzyszy także wzrost wagi (niezależny od diety), zaburzenia snu (częściej bezsenność), ogólne ciągłe uczucie zmęczenia oraz spadek libido. Niektóre panie skarżą się także na zmiany skórne, osteoporozę, zanikowe zapalenie pochwy (związane ze świądem w okolicach intymnych), wypadanie włosów oraz wiele innych. Biosteron jest bardzo popularnym lekiem, który pomaga łagodzić skutki menopauzy. Zawarty w nim dehydroepiandrosteron (DHEA) zapobiega pierwszym objawom starzenia się, pozytywnie wpływa na pamięć oraz zdolność do koncentracji. Wspiera lepsze samopoczucie, zmniejszając uczucie zmęczenia. Biosteron redukuje objawy, występujące podczas menopauzy, dlatego kobiety tak chętnie go stosują.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?