Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Akcesoria rowerowe, które warto mieć

Lifestyle Data publikacji - 19 maja 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl

Jazda na rowerze to nie tylko ogromna przyjemność, ale i odpowiedzialność. Wyruszając na drogę rowerową, jesteśmy zobowiązani uważać nie tylko na siebie, ale i na innych uczestników ruchu. Jeśli zastanawiasz się, w co powinien być wyposażony Twój rower, zanim wyruszysz w trasę – zapraszamy do lektury.

Wyposażenie roweru – jakie akcesoria powinniśmy mieć?

Wśród akcesoriów należących do wyposażenia roweru, wyróżnić można te, uznane za obowiązkowe, jeśli chcemy przemieszczać się na jednośladzie. Zdecydowanym minimum jest oświetlenie roweru. Z tyłu powinniśmy zamontować takie o wyraźnym, czerwonym kolorze, które sprawi, że będziemy widoczni zarówno podczas mgły, jak i po zmroku. Na przodzie roweru należy zamontować lampkę z białym światłem. Może być stałe lub migające, jednak najważniejsze, by oświetlało możliwie największą powierzchnię przed pojazdem.

Kolejnym niezbędnym przedmiotem jest dzwonek rowerowy. Ważne, by był dobrze słyszalny, jednak nie miał zbyt przeraźliwego sygnału. Dobrze jest także zadbać o swoje bezpieczeństwo i korzystać z kasku, służącego do ochrony głowy podczas ewentualnego upadku, czy kolizji.

Jeśli planujemy korzystać z roweru, niczym z pełnoprawnego środka transportu, nie można zapomnieć o zapięciu, dzięki któremu będziemy mogli zaparkować go w dowolnym miejscu.

Inne przydatne akcesoria

Jazda po mieście, a trasy poza nim to ogromna różnica. Nierówny teren może być często zdradliwy i prowadzić do nieplanowanych awarii. Jednak – jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony! Zanim zabierzemy nasz rower https://www.bricomarche.pl/hobby/rower

 w podróż w nieznane, powinniśmy nabyć zestaw naprawczy, który może okazać się przydatny, gdy ujdzie nam powietrze z dętki, spadnie łańcuch lub poluzuje się siodełko. Przed zakupem dobrze zwrócić uwagę co zawiera ów zestaw – absolutne minimum to łata z klejem, zapasowy wentyl, czy klucz rowerowy.

Aby jazda na rowerze była jeszcze przyjemniejsza, powinniśmy także pomyśleć o takich przedmiotach jak błotniki, które będą szczególnie przydatne, jeśli zastanie nas deszcz. Tym, co docenią osoby wybierające się w dłuższą trasę, są również przedmioty służące do przechowywania, takie jak koszyk na kierownicę lub torba montowana na bagażniku. Dopełnieniem całości będą pokrowce na telefon, które mocuj się do kierownicy. Dzięki nim można mieć stały podgląd na trasę, którą zamierzamy pokonać, czy monitorować przebyte kilometry. Podczas dłuższych wycieczek, dobrze jest także pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, co znacznie ułatwi mocowany do ramy bidon.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buffka na zimę i lato