Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Materac dla dziecka

Moda Data publikacji - 17 lipca 2021 Autor - Redakcja perfumiq.pl
materac dla dziecka


Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka, to bardzo ważna sprawa w każdej rodzinie. Zwłaszcza małe dziecko, które jeszcze nie potrafi chodzić, spędza większość swojego życia w łóżeczku.
Czas w łóżeczku upływa mu nie tylko na spaniu, ale i zabawie.
Najważniejsze w wyborze materaca jest to, aby był bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Pierwszym z aspektów, na który warto zwrócić uwagę w jego wyborze jest materiał, z jakiego jest wykonany.
Jednym z polecanych materiałów jest pianka wysokoelastyczna.
Materiał ten zapewnia świetną cyrkulację powietrza, równomiernie rozkłada ciężar ciała, pozwala zachować odpowiednią higienę, a przy tym cechuje go wysoka trwałość w niewielkiej cenie.
Kolejna polecana pianka to LXI, która jest hipoalergiczna, sprężysta, bezwonna, a jej jakość poparta jest najwyższymi certyfikatami.
Dla dzieci w każdym wieku polecane są również materace lateksowe, które pozwalają na idealne ułożenie kręgosłupa, są hipoalergiczne i nie gromadzą wilgoci.

Dobór materiału, z jakiego wykonany jest materac dla dziecka powinien być dostosowany do jego wieku. U dzieci raczej nie stosuje się materaców sprężynowych, ponieważ dziecko posiada niską wagę ciała, więc sprężyny pod jego naciskiem słabiej pracują.

Kolejna ważna kwestia, to rozmiar materaca. Zazwyczaj materace wytrzymują kilka lat, dlatego warto rozważyć wybór jego rozmiaru.
Tak naprawdę dla dziecka kilkuletniego im większy, tym lepszy.
Jednak to wszystko zależne jest od dostępnego miejsca i budżetu rodziców.

Grubość materaca powinna być dostosowana do wagi dziecka, tak aby materac zapewniał dobre podparcie dla kręgosłupa.
Jego grubość nie musi być tak duża, jak w przypadku materaców dla dorosłych, u dzieci do 12 roku życia wystarczy grubość około 10-11 cm.

Ostatni już aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to pokrowiec na materac. W jego przypadku warto wybierać naturalne tkaniny, takie jak bawełna. Wybór materaca z naturalnego materiału wpłynie na zdrowie dziecka i pozwoli ograniczyć ryzyko występowania alergii skórnych.
Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy istnieje możliwość jego łatwego zdjęcia i wyprania w pralce, najlepiej by posiadał zamek. Tkanina użyta, do jego produkcji powinna być też odporna na działanie bakterii i grzybów oraz umożliwiać jego szybkie wysychanie po przemoczeniu.

Przy wyborze konkretnego materaca warto zwrócić uwagę na powyższe aspekty i zadbać o to, by posiadały one odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich odpowiednie działanie. To pozwoli w pełni zadbać o komfort spania dziecka.

spadental.pl

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka