Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Buffka na zimę i lato, słońce i deszcz

Lifestyle Data publikacji - 22 lutego 2022 Autor - Redakcja perfumiq.pl
Buffka na zimę i lato

Każdy, kto kiedykolwiek uprawiał narciarstwo czy też inne sporty zimowe, doskonale wie, jak ogromne znaczenie dla komfortu pobytu na śniegu mają drobne akcesoria narciarskie. Dobre rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, gogle, kask dobrze trzymający się na głowie, czapka, bielizna termiczna, nie wywołujące dyskomfortu podczas jazdy ciepłe szaliki. No właśnie, ale czy rzeczywiście szaliki należą do tej kategorii?

Najpraktyczniejsze akcesoria narciarskie, czyli słynna buffka

Gdy pozostajemy na stoku narciarskim właściwie cały dzień, do zmroku albo i dłużej, gdy trafimy na oświetlone stoki, niezwykle ważnym zadaniem każdego narciarza jest utrzymanie swojego ciała w optymalnej ciepłocie. Przemarznięcie na nartach może sprawić, że najczęściej krótki pobyt w górach, zamieni się w przewlekłą chorobę. Chusta Buff to jedno z odkryć miłośników narciarstwa ostatnich lat. Jej zalety trudno przecenić, począwszy od łączenia w sobie kilku ważnych funkcji. Wielofunkcyjna buffka sprawdza się na oślej łączce i na czarnej trasie narciarskiej, bez względu na warunki. Gdy zachodzi taka potrzeba chustę Buff nakłada się na głowę jako czapkę pod narciarski kask. Grzeje głowę, a jednocześnie stanowi idealną, delikatną wyściółkę dla kasku, dodatkowo chroniąc głowę.

W chuście Buff w ekstremalnych warunkach

Z miękką i przytulną buffką można zrobić wszystko. Ponieważ nie posiada szwów, w żadnej konfiguracji nie przeszkadza i nie drażni skóry. Można używać ją jako szalik, idealnie dopasowuje się do szyi a jednocześnie jest na tyle cienka, że nie powoduje uczucia klaustrofobii, co często dzieje się, gdy trzeba dokładnie zapiąć kurtkę narciarską pod samą szyję.

Chusta Buff w cieplejszych okolicznościach, których nie brakuje na narciarskich stokach, może posłużyć jako opaska, której zadaniem jest ogrzanie tylko uszu, najbardziej narażonych na zimno i czoła. Buffka idealnie trzyma się na czole, nie zsuwa się i nie przekręca. Równie skuteczna chusta Buff zachowuje się jako kominiarka, która jest szczególnie użyteczna, gdy warunki pogodowe stają się naprawdę trudne.

Ważną zaletą chusty Buff jest rodzaj tkaniny, z jakiej została wykonana. Jest ona rozciągliwa, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do ciała, nie krępując ruchów. Materiał błyskawicznie wysycha i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Ta cecha buffek sprawia, że ani deszcz, ani śnieg czy pot nie dokuczają nadmiernie w trakcie jazdy. Chusta chroni również przed nadmiarem słońca, które również warto ograniczać, szczególnie w górach, podczas wielogodzinnej ekspozycji na promienie słoneczne.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buffka na zimę i lato