Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać swój zapach perfum?

Lifestyle Data publikacji - 18 stycznia 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl

Wchodząc do drogerii w poszukiwaniu idealnego dla siebie zapachu, często nie wiemy na jaki się zdecydować. Półki wręcz uginają się od ilości różnego rodzaju zapachów zarówno damskich, jak i męskich. Jest też trzeci rodzaj, coraz bardziej popularny – Unisex, którego mogą używać zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Które są najbardziej trwałe?

Najwięcej olejków zapachowych zawierają perfumy, trochę mniej wody perfumowane, a najmniej toaletowe. Są one też najmniej trwałe. Wody perfumowane to chyba najchętniej kupowany rodzaj. Zapach to bardzo indywidualna sprawa. Każdy z nas ma inny gust, każdemu podoba się coś innego, i również na każdym ten sam zapach może pachnieć zupełnie inaczej. Jedni wolą ciężkie, intensywne zapachy, inni natomiast orzeźwiające, lekkie, cytrusowe. Inny rodzaj poleca się na zimę, inny na lato, inny na wieczór, a jeszcze inny na dzień. Tak naprawdę większość produktów oferowanych przez drogerie to wody toaletowe, czasem perfumowane. Prawdziwe perfumy to produkt niszowy, za który trzeba zapłacić niemałą cenę. To z jakim produktem mamy do czynienia ma wpływ na jego intensywność. Prawdziwe perfumy są bardzo intensywne, zapach zostaje z nami długo, wystarczy ich minimalna ilość, żeby czuło nas całe otocznie.

Jak powstają perfumy?

Tych ekskluzywnych nie znajdziemy na drogeryjnych pólkach. Często robione są na zamówienie za wielkie sumy pieniędzy. Dostępne tylko dla elit. Perfumy powstają z przeróżnych substancji zapachowych, takich jak esencje, olejki, przyprawy, ekstrakty i wiele innych. Jest to skomplikowany proces, wszystkie esencje muszą ze sobą współgrać, żeby powstał zapach idealny, który dotrze do jak największej liczby odbiorców. W branży perfumiarskiej pracują osoby, które mają wrażliwy zmysł węchu. Ważny jest także wygląd butelki, w której zostanie zamknięty zapach. Ma ona przyciągać wzrok, być ciekawa, żeby zachęcić do zakupu. Wchodząc do perfumerii pierwsze, co przyciąga wzrok to właśnie wygląd flakonika. Im bardziej fantazyjny, elegancki, tym większe prawdopodobieństwo, ze zostanie kupiony. Druga rzecz to marka. Na to też zwracamy uwagę przy zakupie. Im bardziej ekskluzywna, tym lepiej. Wiele domów mody ma swoje zapachy, które dominują na rynku perfumiarskim od wielu lat. To, jak powstają perfumy, jest bardzo ważne, ale chyba najważniejszy jest efekt. Bo z zapachem mamy się utożsamiać, ma pasować do naszej osobowości, być naszym odzwierciedleniem. Dobrze dobrany, intrygujący zapach, sprawi, że zostaniemy zapamiętani i innym będziemy się kojarzyć właśnie z tym, konkretnym zapachem.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buffka na zimę i lato