Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Rozwój przez zabawę!

Moda Data publikacji - 9 kwietnia 2021 Autor - Redakcja perfumiq.pl
zabawy z rocznym dzieckiem


Dzieci od urodzenia uwielbiają się bawić, dlatego że właśnie poprzez zabawę poznają cały otaczający ich świat. Dzięki zabawie uczą się jak działa grawitacja, poznają pierwsze słowa, ćwiczą motorykę dużą i małą a przede wszystkim prężnie rozwija się ich mózg.
Ćwiczenia i zabawy ruchowe już w wieku niemowlęcy mają ogromne znaczenie na dalszy rozwój dziecka. Przy czworakowaniu maluszek musi używać obu półkul mózgowych, w efekcie może to wpłynąć na szybszy rozwój mowy.
Mając tę wiedzę, znajdź i poświęć czas na zabawy z rocznym dzieckiem, młodszym lub starszym. Dzięki wspólnym zabawom nie tylko wspomożesz rozwój swojego maleństwa, ale także będziesz budować więź i zaufanie. Każdy ma obowiązki, które musi wypełnić, lecz w ciągu dnia powinien być zarezerwowany czas tylko dla maluszka.
Rodzaje zabaw warto dostosować do wieku dziecka, aby nie frustrowało się lub nie zniechęcało zbyt szybko. Roczniaka zainteresują wszelkie zabawy z wodą. Ma ona określoną konsystencje, jest mokra a przedmioty zanurzone w wodzie mogą pływać lub nie. Jest to raj dla zmysłów małego dziecka. Pobudzanie ich sprawia, że mózg pracuje na wysokich obrotach.
Około pierwszego roku życia świetnie sprawdzają się wszelkie segregatory, których jest dużo na rynku. Baw się z dzieckiem i pokazuj gdzie pasują różne kształty, nazywaj je, powiedz jaki mają kolor. Zanim się obejrzysz szkrab w wolnej chwili sam będzie wkładał trójkącik do odpowiedniej dziury. Wybór takich zabawek jest ogromny więc z pewnością znajdziesz coś idealnego dla Twojego dziecka.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na bezpiecznywozek.pl

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka