Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zalety domowej siłowni – jak urządzić domową siłownię?

Lifestyle Data publikacji - 10 stycznia 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl

Zdrowy tryb życia to zmiana, którą coraz więcej z nas wprowadza w swoje życie. Jest to nic innego jak zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną. Zmiany, które wprowadzimy do naszego życia przyniosą wiele korzyści. Przede wszystkim poprawi się nasza odporność, przez co będziemy rzadziej chorować. Dodatkowo będziemy mieć więcej siły na wykonywanie codziennych aktywności. Ćwiczenia fizyczne poprawią nasz wygląd zewnętrzny, co przyczyni się do zwiększenia pewności siebie. Jednak ćwiczenia wymagają od nas zaangażowania i wytrwałości w drodze do wymarzonej sylwetki.

Ćwiczenia w domu

Na początku naszej przygody z treningiem bardzo często decydujemy się ćwiczyć w domowym zaciszu. Ćwiczenia na siłowni mogą być wstydliwe dla osób z nadwagą, ponieważ często mają zaniżoną samoocenę. Dlatego w trosce o nasz komfort psychiczny lepiej wybrać treningi domowe. Na początku naszej przygody tak na prawdę nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, ponieważ w zupełności wystarczą treningi z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jednak po kilku miesiącach będziemy potrzebować sprzętu, który ułatwi progres w wykonywaniu ćwiczeń. To właśnie nowe bodźce, którymi zaskakujemy mięśnie wpływają na ich przyrost. Oczywiście możemy zwiększać liczbę powtórzeń, jednak z czasem domowe treningi będą tylko wpływać na wytrzymałość mięśni, a nie na ich wzrost. Wtedy będziemy musieli stworzyć domową siłownię.

Jak urządzić domową siłownię?

Własna siłownia to marzenie wielu ćwiczących niezależnie od stopnia zaawansowania. Żeby zakupić odpowiedni sprzęt będziemy musieli przeznaczyć kilkaset złotych za podstawowe wyposażenie. Jednak i tak wydalibyśmy więcej płacąc za karnety na siłownię. Domowa siłownia to inwestycja na lata. Możemy z niej korzystać sami lub wspólnie ze znajomymi lub rodziną. Dzięki temu możemy w kilka osób zrzucić się na zakup sprzętu. Domową siłownię możemy urządzić w którymś z pokoi, lub w garażu jeśli posiadamy dom.

Pierwszą rzeczą do kupienia są hantle. Ich ciężar dobierzmy do naszego poziomu zaawansowania. Musimy mieć dwie sztuki, żeby wykonywać większą ilość ćwiczeń. Przydadzą się one w treningu mięśni rąk, barków, pleców i klatki piersiowej. To samo dotyczy sztangi. Możemy kupić do niej ławkę, która posłuży nam do wyciskania większych ciężarów. Podstawą w domowej siłowni powinien być drążek. Dzięki temu możemy ćwiczyć mięśnie całego ciała. Możemy wybrać drążek do zamontowania na ścianie, lub ten rozporowy, który możemy montować na czas ćwiczeń. Ta pierwsza opcja jest nieznacznie droższa, jednak taki drążek jest bardziej praktycznym rozwiązaniem. Domową siłownię warto zaopatrzyć w gumy gimnastyczne, które mogą nam pomóc w nauce podciągania. Możemy także kupić bieżnię lub rowerek, jednak lepszym rozwiązaniem będzie ruch na świeżym powietrzu, który dodatkowo dotleni organizm.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buffka na zimę i lato