Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak nosić czerń latem?

Moda Data publikacji - 6 stycznia 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl

Lato i wiosna to najcieplejsze pory roku, które wszystkim kojarzą się z radością, wakacjami i beztroskim lenistwem. Wysoka temperatura i palące słońce zachęcają do odsłaniania coraz większych partii ciała i zakładania kusych spódniczek, krótkich szortów oraz sukienek. Ważny jest jednak nie tylko krój ubrań, ale także i ich kolor. Teoretycznie bowiem większość osób uważa, że latem powinno się zrezygnować z czerni na rzecz jaśniejszych i weselszych kolorów. Niektórzy jednak tak bardzo lubią się z tą barwą, że nie wyobrażają sobie zastąpić jej niczym innym. Na szczęście wcale nie muszą tego robić.

Jak nosić czerń latem? Jest na to parę sposobów

Czerń jest jednym z najbardziej eleganckich kolorów na świecie, dlatego też to właśnie ona najlepiej sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju imprez, przyjęć, randek czy bankietów. A latem wszyscy regularnie biorą udział w tego typu wydarzeniach. Gdy tylko kobieta dysponuje wolnym wieczorem, przeważnie spędza go na przyjęciu w ogródku piwnym lub tanecznej zabawie zorganizowanej na plaży. Czy więc podczas takich okazji trzeba rezygnować z czerni tylko dlatego, że jest lato? Absolutnie nie! Mała czarna sukienka będzie perfekcyjnym wyborem w każdej z tych sytuacji. Oczywiście można ją co nieco podkręcić, aby strój nie wyglądał zbyt nudno czy zwyczajnie, zakładając do niej buty w odjazdowym kolorze oraz dużą biżuterię. To właśnie dodatki robią robotę w stylizacjach wieczorowych.

A jak nosić czerń w sytuacjach codziennych?

W teorii można to robić dokładnie tak samo jak jesienią czy zimą, ale jednak czerń jest o tyle niepraktycznym kolorem, że najmocniej przyciąga promienie słoneczne, przez co może szybko doprowadzić do nadmiernego przegrzania skóry. Dobrym pomysłem będzie jednak zdecydowanie się na ciemniejsze dodatki. One w żaden sposób nie wpłyną na przesadne wygrzanie ciała, ale za to dodadzą stylizacji charakteru i sprawią, że nabierze ona większej mocy. Stroje stworzone w całości z różnokolorowych elementów często niestety wyglądają tandetnie. Są też zbyt pstrokate i nadmiernie przyciągają wzrok, co nie zawsze jest wskazane. Dodatki do takich letnich stylizacji wręcz powinny być więc ciemniejsze. Czarne mogą być zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i torebki, paski, apaszki bądź biżuteria.

Niektóre kobiety tak bardzo jednak przyzwyczaiły się do noszenia czerni na co dzień, że po prostu nie wyobrażają sobie tego, by miały z niej zrezygnować latem. Jeżeli więc tylko odpowiada im noszenie tego koloru podczas cieplejszych dni, spokojnie mogą to dalej robić.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka