Perfumy dla mężczyzn – jakie od nich pasują?

Dbałość o wizerunek zewnętrzny jest bardzo istotna dla niemal każdego mężczyzny. Tylko eleganccy i ładnie pachnący panowie są w stanie przyciągnąć uwagę płci pięknej. Szczególnie ta ostatnia kwestia wydaje się być istotna.

Delikatny zapach

Skończyły się już czasy, w których wokół mężczyzn roztaczał się zapach cygar i mocnego alkoholu. Obecnie panowie stawiają na przyjemną i zarazem bardzo delikatną woń. Perfumy dla mężczyzn można zakupić zarówno w drogeriach, jak i w miejscowych dyskontach. Przy wyborze optymalnego wariantu zapachowego warto kierować się kilkoma kryteriami. Przede wszystkich aromat kosmetyku nie powinien być zbyt drażniący. Istnieje wiele mocnych perfum, które są stosowane w szczególności przez starszych mężczyzn. Warto mieć jednak na uwadze, iż zbyt intensywny zapach może wywołać rezultaty odmienne od zakładanych. Dlatego zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po nietuzinkowe i delikatne aromaty, które lekko będą się rozchodziły w obrębie danego pomieszczenia.

Drzewo sandałowe

Dobre rezultaty można osiągnąć dzięki stosowaniu perfum z domieszką drzewa sandałowego. Jest to półsłodki zapach, który nadaje kosmetykom delikatności i powabu. Warto postawić również na nuty kwiatowe i tropikalne. Szczególnie te ostatnie są cenione przez mężczyzn. Zapach pomarańczy czy cytrusów rozbudza wyobraźnię i sprawia, że mężczyzna aplikujący perfumę czuje się pewny siebie i atrakcyjny dla kobiet. Jednocześnie warto unikać wód toaletowych. Zawierają one większe stężenie spirytusu, w rezultacie czego delikatny zapach perfum gubi się w oparach alkoholu. Klasyczne perfumy są zdecydowanie droższe, jednakże jest to inwestycja, która z pewnością się zwróci. Na spotkaniach biznesowych oraz na ekskluzywnych bankietach każdy z panów powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale również zachwycać wonią. Dlatego warto postawić na wysublimowane warianty zapachowe, które stanowią połączenie nut owocowych i korzennych. Bardzo popularna wśród panów jest woń bergamotki. Roślina ta wydziela naturalne substancje zapachowe, które cechuje duża trwałość.

Z powodzeniem wystarczy zaaplikować jedynie odrobinę perfumy, aby utrzymywała się ona na szyi mężczyzny przez cały wieczór. Istotne jest jednak dobranie odpowiednich kosmetyków do kreacji wizytowej. Niezbędne jest także zwrócenie uwagi na wiek danej osoby. Starszym panom wybacza się znacznie więcej, dlatego nawet w sytuacji, gdy pachną oni zbyt intensywnie, nie jest to traktowane jako wpadka towarzyska. Natomiast młodzi mężczyźni powinni bardzo ostrożnie dobierać perfumy.

Redakcja perfumiq.pl