Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Różne problemy z włosami – różne rozwiązania!

Lifestyle Data publikacji - 15 czerwca 2021 Autor - Redakcja perfumiq.pl

Każde włosy są inne. Jednak nieprawdą jest, że tylko niektóre mogą być piękne! Jeśli dobierzemy do nich odpowiednią pielęgnację, to szybko odwdzięczą nam się swoim wyglądem. Czasem nasze włosy się puszą, czasem strączkują, a innym razem są całkiem oklapnięte. Mogą być suche, a mogą też się szybko przetłuszczać. Co więcej, wszystkie te cechy mogą pojawić się na jednych i tych samych włosach! Co to oznacza? Jak zadbać o włosy w zależności od tego, jak wyglądają?

Równowaga PEH, czyli rozwiązanie wszystkich włosowych problemów!

Jeśli do tej pory nie słyszałaś o równowadze PEH, to teraz Twoja pielęgnacja wreszcie będzie wyglądać tak, jak powinna! Ten trzyliterowy skrót skrywa w sobie wszystko, co jest potrzebne Twoim włosom. PEH czyli proteiny, emolienty i humektanty. Czym są te trzy słowa? Oznaczają grupy składników, które są zawarte w różnych produktach do pielęgnacji włosów. W zależności od tego, jak akurat wyglądają nasze włosy i jak się zachowują, potrzebujemy różne składniki z poszczególnych grup. Zachowanie równowagi PEH jest kluczem do znalezienia złotego środka. Powinniśmy używać wszystkich tych składników w zależności od danego typu włosa – częściej lub rzadziej.

Czego brakuje Twoim włosom? Podpowiadamy!

W zależności od tego, jak wyglądają Twoje włosy i jakie mają problemy, możesz je rozwiązać dzięki równowadze PEH. Najlepiej stosuj odżywki z poszczególnych grup protein, emolientów lub humektantów. Tak więc jeśli Twoje włosy się strączkują, są za bardzo obciążone, nie kręcą się (choć powinny) oraz szybko się przetłuszczają to najprawdopodobniej stosujesz za dużo emolientów. Użyj zamiast nich odżywki proteinowej bądź humektantowej. Ale uważaj na tą drugą przy kręconych włosach, bo może jednak nie poprawić sytuacji! Co zrobić, gdy włosy są z kolei matowe, łamliwe, puszą się i są suche? Wtedy emolienty należy wprowadzić, a odstawić na pewien czas proteiny!

Kiedy osiąga się równowagę PEH?

Tak naprawdę pielęgnacja włosów cały czas polega na dochodzeniu do równowagi. Nasze włosy cały czas się zmieniają i są poddawane różnym próbom. Mowa tu o pogodzie, uszkodzeniach mechanicznych czy procesach zachodzących w naszym organizmie. Najlepszym sposobem jest stosowanie metody OMO, która łączy w sobie różne produkty z grupy PEH. Więcej o metodach pielęgnacyjnych przeczytasz na http://www.senseofbeauty.pl. Zadbaj o swoje włosy tak, jak należy!

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Buffka na zimę i lato