Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Magiczna woń. Kultowe zapachy perfum

Uroda Data publikacji - 12 stycznia 2020 Autor - Redakcja perfumiq.pl

Perfumy to ogólna nazwa kosmetyków. Wywodzi się z łaciny. Wyrażanie dosłownie oznacza: przez dym. Paląc, w ogniskach drzewo ludzi odkryli, powonienie. Z ogniska unosił się magiczny zapach żywicy, ziół i liści. To mieszanina związków zapachowych. Są to różnego rodzaju olejki zapachowe. Pozyskujemy je z wybranych części roślin lub zwierząt.

Tworzenie perfum jest sztuką

Przemysł perfumeryjny w obecnych czasach oparty jest na marketingu. Tajemnice kompozycji zapachowych są strzeżone przez producentów. Konkurencja nie może odtworzyć zapachu perfum. Kultowe zapachy perfum dzielimy na kompozycje: kwiatowe, drzewne, orientalne, aldehydowe i szyprowe. Kompozycje kwiatowe są najczęściej wybierane przez kobiety. Drzewne kompozycje wybierają mężczyźni. Początki perfum sięgają Starożytności. Odgrywały ważną rolą w życiu ludzi. Używane były podczas ceremonii pogrzebowych i religijnych. Uwielbiane w Egipcie. Dla greków były świętością. W czternastym wieku ludzie wierzyli, że higiena osobista szkodzi. Unikali kąpieli i wody. Perfumy były idealnym sposobem na ukrycie nieprzyjemnego zapachu.

Zastosowanie perfum zmieniało się z czasem

W dwudziestym wieku kultowe zapachy perfum stały się towarem luksusowym. Często tworzone przez projektantów odzieży. Nierozerwalnie związane ze światem mody. Kojarzone z elegancją i stylem. Dodające pewności siebie. Podkreślają atrakcyjność osób, które je używają. Najdroższe perfumy na świecie to: Roja Perfums Danger. Buteleczka kosztuje tysiąc czterysta siedem złotych za pięćdziesiąt mililitrów. Kultowa seria Chanel N°5. Miłośnicy zapachów zapłacą za piętnaście mililitrów, osiemset dziewięćdziesiąt złotych. Producenci prześcigają się w pomysłach na kultowe zapachy perfum. Większość z nich jest sprzedawana w przepięknie wykonanych ręcznie flakonach. Zdobionych złotem i kryształkami. Projekty takich flakonów tworzą prawdziwi artyści. Przemysł perfumeryjny w obecnych czasach oparty jest na marketingu. Korporacje produkują perfumy na skalę masową. Przemysł ten przynosi ogromne zarobki i wciąż się rozwija. Perfumy dostępne są dla wszystkich. Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kultowe zapachy perfum to idealny pomysł na prezent. Dla kobiet i mężczyzn. Nie ma nic lepszego. To bardzo dobry wybór, zmysłowe klejnoty. Niektóre zapachy są idealne do uwodzenia. To prawdziwe afrodyzjaki. Luksusowe mieszanki zapachów, poprawiają nasze samopoczucie. Co roku powstają setki tysięcy nowych zapachów. Kupujemy te, z którymi się identyfikujemy.

Redakcja perfumiq.pl

Naszym głównym obszarem zainteresowań są tematy związane z modą, urodą, zdrowiem i stylem życia. Nasza misja to dostarczanie inspiracji, porad oraz informacji na temat najnowszych trendów w świecie perfum, które stanowią wyjątkowy element osobistego wyrazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Składniki aktywne w kremach na noc