Z czym nosić sportowe buty?

Pokochał je cały świat. Projektanci nareszcie przestali zmuszać kobiety do wciskania się w niewygodne i zabójczo wysokie szpilki, a zaproponowali im znacznie ciekawszą alternatywę, przekonując do urozmaicania codziennych stylizacji sportowymi butami. Ten typ obuwia nie musi kojarzyć się wyłącznie z aktywnością fizyczną. Oczywiście trudno wyobrazić sobie, by ktokolwiek mógł ćwiczyć na siłowni w czymś innym niżeli adidasach czy trampkach, ale jednak takie buty można też wykorzystać przy wielu innych okazjach.

Jak je zatem łączyć z pozostałymi częściami garderoby?

Z czym nosić sportowe buty, by nie tylko czuć się wygodnie, ale jeszcze do tego wyglądać stylowo?

Moda na sportowe obuwie rozpoczęła się latem. Nic w tym dziwnego, skoro takie buty najlepiej zgrywają się właśnie z lekkimi, luźnymi, nieco nonszalanckimi stylizacjami. A teraz moda pozwala dosłownie na wszystko. Buty sportowe od dawien dawna zakładane są do zwiewnych sukienek i lekkich falbaniastych spódnic, jednak niegdyś sądzono, że w takich stylizacjach mogą odnaleźć się jedynie klasyczne trampki, a na pewno nie masywne obuwie. Dziś jest wręcz odwrotnie. Im większy kontrast pomiędzy różnymi częściami stroju, tym lepiej! Olbrzymie płaszcze noszone są jesienią wraz z obcisłymi rurkami nieprzekraczającymi linii kostek, a ciężkie adidasy na platformie zakładane są do lejących się sukni. Na pewno nie każdemu się to spodoba, ale trzeba przyznać, że takie połączenia robią wrażenie. Dzięki nim kobieta na pewno nie zginie na ulicy. Stanie się bardzo widoczna, bo wszystko dostrzegą jej idealne wyczucie stylu i świetną zabawę modą.

A z czym nosić sportowe buty, jeżeli nie ma się ochoty ani na sukienki, ani na spódnice?

Oczywistym wyborem byłby komplet ubrań sportowych, czyli np. dres bądź legginsy połączone z szeroką bluzą, ale jednak warto pójść w jeszcze innym kierunku i zobaczyć, jak zaprezentowałyby się takie buty w eleganckiej stylizacji. Niektóre kobiety noszą adidasy nawet do pracy w biurze! Takie stylizacje są teraz na topie i nikt nie spogląda na nie dziwnie. Aby coś podobnego stworzyć, wystarczy założyć masywne buty do klasycznych czarnych spodni o prostych nogawkach, na górę zarzucić białą koszulę i przykryć ją dłuższą marynarką. Oczywiście samo obuwie powinno mieć odpowiedni kolor. Wielobarwne adidasy wyglądają świetnie w miejskich stylizacjach, ale szykując się do pracy, lepiej zastąpić je klasycznymi czarnymi butami. Cały strój ozdobi biżuteria w srebrnym kolorze. W takim wydaniu każda kobieta poczuje się i elegancko, i wyjątkowo.

Redakcja perfumiq.pl